//////

Posts Tagged dom w rezedach

Usługi budowlane Piotrków Trybunalski

Posiadanie własnego domu jest marzeniem większości osób w naszym kraju. Niestety, ale nie jest to łatwe marzenie do osiągnięcia, gdyż zakup działki oraz koszt wybudowania domu to pięćset tysięcy złotych. Najdroższe działki pod budowę domów znajdują się oczywiście w dużych miastach. Jeśli decydujecie się wybudować swój wspaniały dom dwupiętrowy w mieście, to pół miliona złotych może wam nie starczyć. Do budowany waszego wspaniałego domu warto zatrudnić profesjonalną firmę, która świadczy usługi budowlane Piotrków Trybunalski. Na polskim rynku można znaleźć wielu fachowców, którzy pracują na czarno i chętnie zgodzą się wybudować wasz dom za odpowiednią opłatą. Nie jest to jednak najlepszy pomysł. Dom budujecie nie tylko dla siebie, ale również dla waszych dzieci oraz wnuków. Musi to być więc bardzo solidna konstrukcja, która spokojnie przetrwa przynajmniej sto lat, dlatego warto postawić na profesjonalną firmę budowlaną, która posiada naprawdę ogromne doświadczenie w stawaniu wspaniałych domów. 

ROZPAD IMPERIUM

Nie sposób było utrzymać w posłuszeństwie ludy na rozległym obszarze od gór Zagros po piaski Nubii. Brakowało wojsk, wykruszonych w ciąg­łych wyprawach, do zapełnienia licznych garnizonów. Gdy pod koniec VII w. p.n.e. Mezopotamię zaatakowali Scytowie, okazało się, że asyryjski kolos miał przysłowiowe gliniane nogi. Cała potęga imperium rozprysła się w kilku nieudanych bitwach. Najeźdźcy nie podbili wprawdzie obszaru, powrócili do swych północnych siedzib lub wtopili się w miejscową ludność, ale z okazji osłabienia Asyrii skorzystali jej dotychczasowi wasale — aramejscy Chaldejczycy znad Zatoki Perskiej. Około 625 r. p.n.e. ich wódz, namiestnik Babilonu z ramienia Asyrii, Nabopolassar, koronował się na władcę Babilonu, wskrzeszając świetność tego starożytnego miasta i państwa. 

ROZBUDOWA I UPIĘKSZENIE

Podupadłe z końcem II tysiąclecia p.n.e. Kałach rozbudował, upiększył i obwarował na nowo król Assurnasirapli II (ok. 883— ok. 859), przenosząc tu nawet stolicę kraju. Najpotężniejszą wa­rownią jednak stało się Kałach za jego następcy, Sałmanassara III (ok. 858— ok. 824). Nawet pałac tego króla, zbudowany w obrę­bie cytadeli, przypominał nie rezydencję, lecz olbrzymie koszary. Na wielkich dziedzińcach wewnętrznych odbywały się zapewne przeglądy wojsk. Do pomieszczeń władcy przylegały magazyny, skarbce na łupy wojenne, arsenały. Odkrywcy ruin pałacu nie bez słuszności nazwali go fortem Sałmanassara. Podobny charak­ter miały obwarowania miasta Kar-Salmanassar, nad górnym Eufratem, wcześniejszej stolicy (o nazwie Borsippa; dziś Birs Nimrud w Iraku) jednego z aramejskich państewek.

error: Content is protected !!